سيستم‌های پيام‌دهی مگفا

 

طبق آمارهای موجود، در حال حاضر استفاده از پيامک (SMS) يکی از محبوب‌ترين راه‌حل‌های مختلف ارسال و دريافت اطلاعات در جهان است به طوری که هم‌اکنون حدود ۷۴ درصد از کاربران تلفن همراه، يعنی در حدود دو ميليارد و چهارصد ميليون کاربر در نقاط مختلف جهان، از پيامک برای ارسال و دريافت پيغام‌های متنی خود استفاده می‌کنند. حيات پيامک با قالب امروزی، از سال ۱۹۸۵ به عنوان بخشی از سری استانداردهای مخابراتی GSM آغاز شد و تا پايان سال ۲۰۰۶ ميلادی، ارزش ساليانه‌ی صنايع و کسب و کار‌های وابسته به پيامک در جهان، به هشتاد و يک ميليارد دلار رسيد. هزينه‌ی ارسال هر پيامک در جهان هم اکنون به طور ميانگين ۰/۱۱ دلار آمريکا برآورد می‌شود.

امروزه پيامک، ديگر تنها ابزاری برای ارسال و دريافت پيغام‌های متنی ميان کاربران تلفن‌ همراه محسوب نمی‌شود و موارد استفاده‌ی بسيار متنوعی برای آن تعريف شده‌است. در کشور ما علاوه بر ارسال پيامک انبوه، با اهدافی نظير تبليغات و يا اطلاع‌رسانی گسترده، خدمات ارزش افزوده‌ی متنوعی بر اساس پيامک ارائه می‌شود که در زير تنها به چند مورد از آن اشاره شده‌است:

  • بانک‌های پارسيان، رفاه و کشاورزی به ترتيب با استفاده از شماره‌های 300054، 300066و 300081301 ، خدمات بانکداری موبايل را برای مشتريان خود فراهم کرده و امکاناتی نظير دريافت موجودی فعلی و خلاصه گردش حساب طی سه تراکنش آخر حساب را با استفاده از پيامک به مشتريان خود ارائه می‌کنند.
  • فرودگاه امام‌خمينی با استفاده از شماره‌ی 30005100، خدمات ارائه اطلاعات پرواز نظير نوع خطوط هوايی(Airline) ، مبدأ، مقصد، زمان و همچنين وضعيت پرواز را به مسافران ارائه می‌کند.

لازم به ذکر است که پيامک يکی از راه‌های موثر ارتباط سازمان‌ها و ادارات، دانشگاه‌ها، بانک‌ها، بيمه‌ها، بورس‌ها، شرکت‌ها و فروشگاه‌ها با مخاطبان خاص خود است که نيم‌نگاهی به فهرست صدها مشتری خدمات پيام‌کوتاه شرکت مگفا، گستردگی کاربردهای پيامک را به خوبی آشکار می‌کند.

 

واحد پيام‌دهی شرکت مگفا ارائه دهنده‌ی سرويس‌ها و راه‌حل‌های پيشرفته‌ی‌ پيام‌رسانی بر پايه‌ی فناوری پيام‌کوتاه است و با بهره‌مندی از برترين شاخص‌های جهانی، تأمين بستری با امنيت بسيار بالا و همچنين برخورداری از راه‌حل‌های متنوع و نيز تلاش‌های همه جانبه، زمينه لازم را برای سرويس‌دهی مناسب در حوزه مذکور، فراهم نموده‌‌است.

مگفا با امکان اتصال به مرکز پيام‌ کوتاه شرکت ارتباطات سيار به عنوان اپراتور اصلی تلفن همراه در ايران، مرکز پيام‌ کوتاه شرکت ايرانسل به عنوان اپراتور دوم تلفن همراه، مراکز پيام‌ کوتاه ساير اپراتورهای تلفن همراه فعال در کشور و نيز شمار زيادی از اپراتورهای تلفن همراه ساير کشورهای جهان بر اساس پروتکل SMPP‌ و قابليت پردازش بيش از یک‌هزار پيامک در هر ثانيه، مدعی ارائه‌ی خدماتی منحصر به فرد در حوزه‌ی پيام‌دهی است.

شرکت مگفا همچنين دارای گواهی‌نامه مديريت کيفيت ISO 9001 است و بر پايه الزامات اين گواهی‌نامه و با توجه به خط‌مشی مديريت شرکت، افزايش مستمر رضايت طيف گسترده‌ی مشتريان خود را با جديت پيگيری می‌کند.